Nasza oferta
Gospodarstwo Agroturystyczne - Cichy zakątek nad stawem

Miło jest nam poinformować, że w roku 2009 zajęliśmy pierwsze miejsce w konkursie na najbardziej estetyczne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne powiatu białostockiego. To już druga edycja konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku

ornament

ornament Położenie gospodarstwa

Gospodarstwo agroturystyczne "Cichy zakątek nas stawem" położone jest w dolnym biegu rzeki Narwi w Narwiańskim Parku Narodowym w obrębie wsi Kruszewo, 16 km od Białegostoku. Szerokie rozlewiska i rozgałęzienia Narwi tworzą unikalny labirynt sięgający nawet do 2 km szerokości z unikalnym ekosystemem w skali całej Europy. Narew w granicach parku narodowego nazywana jest przez miłośników przyrody i cudzoziemców "polską Amazonką". Rzeka jest ostoją całej rzeszy ptaków i zwierząt mających tu wspaniałe tereny lęgowe i bytowe. Stałymi mieszkańcami tych terenów są bobry i łosie, które najczęściej można spotkać na trasie ścieżki dydaktycznej przecinającej rozlewiska Narwi z miejscowości Śliwno do Waniewa. Przeprawy odbywają się za pomocą mostów pływających umocowanych na linach, które są obsługowane przez samych wycieczkowiczów.
Nasze gospodarstwo położone jest 1,5 km od wsi Kruszewo, 150 m przy trasie biegnącej z Białegostoku do tej miejscowości z przystankiem autobusowym w odległości 300 m. Najbliższym miasteczkiem jest Choroszcz w odległości 9 km i historyczny Tykocin - 15 km.
Naszym największym atutem jest cisza i spokój z dala od hałasów cywilizacji.


Nasz dom
Dom

W naszym gospodarstwie znajdują się dwa domu mieszkalne oraz budynki gospodarcze. Do dyspozycji naszych gości przeznaczone jest całe piętro z trzema pokojami (dwu i trzyosobowymi) urządzonymi w stylu myśliwskim (kliknij by zobaczyć zdjęcia). Goście mają dobrze wyposażony aneks kuchenny, dużą łazienkę wyłącznie do własnej dyspozycji oraz taras i balkon z widokiem na stawy i las.


Gospodarstwo

Nasze gospodarstwo prowadzone jest w systemie rolno-środowiskowym z nastawieniem na hodowlę ryb i pszczelarstwo. Aby pozyskać miód siejemy kilka hektarów wspaniale pachnącej faceli błękitnej, gryki i gorczycy białej. Cała posesja jest otoczona ogrodzeniem w kształce czworoboku. W obrębie gospodarstwa znajdują się miejsca parkingowe dla gości. W ogrodzie jest miejsce na wypoczynek w cieniu drzew owocowych oraz boisko do siatkówki i miejsce do zabawy dla dzieci. Za domem, w starym sadzie, znajduje się pasieka pszczelarska. Do dyspozycji gości mamy trzy stawy hodowlano-rekreacyjne o powierzchni 0,5 ha nad którymi można wędkować, grillować, opalać się lub grać w piłkę. W gospodarstwie hodujemy kolorowe ptactwo: pawie ozdobne, perliczki, kolorowe kaczki i gąski. Cały ten kompleks, wraz z częścią lasu o powierzchni 3 ha, jest ogrodzony i oddalony od domu o 50m.
Największą atrakcją, cieszącą się wielkim zainteresowaniem są spływy łódkami "pychówkami" lub kajakami po rozlewiskach i odnogach Narwi pod przewodnictwem samego gospodarza.


grafika Nasza Kuchnia

Nasza kuchnia prowadzona jest przez zawodową kucharkę specjalizującą się w wyrobach i daniach regionalnych takich jak kaszanka, kartacze, dania z ryb i różnego rodzaju zupy, sałatki. Oferujemy również wyroby wędliniarskie własnej produkcji. Posiłki są przyrządzane na życzenie gości i podawane w domu naszej gospodyni lub naszej jadalni.


grafika Serdecznie zapraszamy

Do przyjazdu do naszego gospodarstwa szczególnie zapraszamy osoby kochające przyrodę, ceniące wypoczynek w spokoju i ciszy zdala od zgiełku wielkich miast.

Pobyt u nas polecamy także ornitologom, przyrodnikom, fotografom i wędkarzom, którymi opiekuje się i służy za przewodnika sam gospodarz będący miłośnikiem przyrody i znający sekrety tych niedostępnych i dziewiczych terenów, znającym historię regionu i jego mieszkańców władający biegle językiem francuskim. Oczywiście akceptujemy gości z ich czworonożnymi przyjaciółmi. Gospodarstwo stanoi doskonałą bazę wypadową umożliwiającą poznanie uroków Narwiańskiego Parku Narodowego.

Serdecznie zapraszamy tych wszystkich, którzy chca nas poznać, odwiedzić nasze gospodarstwo i nasz uroczy region. Każda pora roku dostarcza innych atrakcji dlatego warto odwiedzić Kruszewo. Wszystkich naszych gości otaczamy opieką i służymy wszelką pomocą w czasie pobytu w naszym "Cichym zakątku nad stawem".